Zalety wyjazdu na obóz językowy

Otoczenie się językiem to pomysł dla osób, które chcą skutecznie i prawdziwie opanować obcą mowę. Najintensywniej otaczamy się językiem podczas wyjazdu do obcego kraju, a najlepiej wybrać w tym celu kurs językowy.

Dopasowanie

Oferta kursów językowych za granicą jest bardzo bogata. Przyszły uczeń wybiera kurs specjalistyczny, intensywny lub przygotowujący do zdania egzaminu. Przy ogólnym kursie uczestnik dołącza do grupy na podstawie tego, jak dobrze zna język. Pierwszego dnia przechodzi test, który określa, na jakim poziomie operuje obcą mową.

Nauka przez zabawę

O ile małe dzieci na ogół przyswajają język w sposób, który uczy i bawi, o tyle jest to ciężkie w przypadku dorosłych. Tymczasem podczas kursów językowych czerpie się wiele frajdy z nauki. Oprócz lekcji w klasach, szkoły organizują wycieczki i spotkania, do tego uczestnicy cały czas mogą ze sobą rozmawiać w obcym języku. Kursy językowe organizuje się w miejscowościach z licznymi zabytkami lub kurortach, gdzie okazji do ćwiczenia języka jest wiele. Praktyka to najlepsza metoda nauki języka, zwłaszcza jeśli jest to rozmowa z osobami z innych krajów.

Ciągła obecność lektora

Podczas kursu za granicą lektorzy towarzyszą uczniom w klasie i poza nią – podczas wycieczek, zwiedzania okolicy i wyjść na plażę lub miasto. Taki opiekun to niejako całodobowy stróż językowy, którego możemy zapytać o wszystko. Gdy decydujemy się na kurs za granicą, wówczas warto zrezygnować z mówienia po polsku, nawet jeśli w grupie będzie kilka osób z naszego kraju. Na początku wydaje się to dziwne, ale pamiętajmy, że cel wyjazdu to ćwiczyć obcy język.

Poznawanie kultury i zwyczajów obcego kraju

Kurs językowy to tak naprawdę wakacje, podczas których przyswaja się język w przyjemny sposób. Język to jeden z elementów kultury danego kraju, podobnie jak zwyczaje, zabytki, kuchnia oraz mieszkańcy. Warto poznać wszystkie z tych elementów, aby wzbogacić swoją wiedzę. Przy okazji jest to po prostu świetna zabawa. Uczestnicy wakacyjnego kursu językowego zwiedzają więc ciekawe miejsca, podziwiają piękno przyrody, a nawet uczestniczą w lokalnych wydarzeniach czy festynach.