Nauka angielskiego w samochodzie – czy to możliwe?

Osoby chcące uczyć się obcego języka mają dzisiaj mnóstwo możliwości na spełnienie swojego marzenia. Jedną z nich jest nauka podczas jazdy samochodem. Czy taki kurs odznacza się skutecznością? Przedstawiamy zalety i wady uczenia się angielskiego w trakcie jeżdżenia autem – do i z pracy, sklepu czy uczelni.

Pozytywne aspekty kursu „samochodowego”

Ilość czasu spędzanego w samochodzie zależy od trybu życia. Jednak statystycznie własne cztery kółka posiada coraz więcej osób i to w coraz wcześniejszym wieku. Dlatego kurs językowy wydaje się sposobem na pożyteczne spędzenie chwil w podróży. Poza tym, o ile lekcje dotyczą interesującej Cię tematyki, są ciekawą alternatywą dla radiowych audycji. Słuchanie angielskiego to dobre zajęcie zwłaszcza podczas długich wyjazdów w samotności.

Czy to wystarczy?

Niestety ta forma przyswajania angielskiego należy do niezwykle biernych. Pozwala lepiej poznawać język jedynie ze słuchu, podczas gdy inne kompetencje – takie jak pisanie, czytanie i przede wszystkim mówienie – zostają zaniedbane. Tymczasem sprawna komunikacja po angielsku wymaga regularnego ćwiczenia w każdej z tych dziedzin. Poza tym nie wszyscy prowadzący pojazd mają podzielną koncentrację. Świeżo upieczeni kierowcy powinni uważać na lekcje, które mogą ich zanadto pochłonąć w trakcie jazdy. Należy też dodać, że taka forma nauki odbywa się bez obecności nauczyciela, co może prowadzić do wytworzenia złych nawyków, których później ciężko się pozbyć. W ten sposób pozostają dwa rozwiązania – zupełnie zrezygnować z nauki w samochodzie albo traktować ją jako dodatek do tradycyjnych zajęć.

Jaki kurs wybrać?

Jeśli zdecydujesz się wybrać ten sposób nauki, koniecznie sprawdź, w jaki sposób zostały opracowane lekcje. Materiał powinien przede wszystkim zostać podzielony na kilka części. Przerwy pozwalają nie tylko lepiej zrozumieć nagrania, ale również utrzymać koncentrację na odpowiednim poziomie. Do tego lektor powinien czytać i zadawać pytania. Dzięki temu można poprawić swoją zdolność mówienia choć w niewielkim stopniu. Należy jednak pamiętać, że taki monolog nie zastąpi rozmowy z drugą osobą.

Kurs w aucie i kurs w szkole

Lekcje w profesjonalnej szkole językowej są dla wielu najbardziej efektywną metodą przyswajania angielskiego. Dlatego warto rozpocząć taki kurs, a naukę w aucie traktować jako uzupełnienie, które pomoże poprawić umiejętność rozumienia ze słuchu. O wybór odpowiedniego kursu można dopytać nauczyciela. Zapraszamy zatem do podjęcia współpracy z K&K School of English – https://kandk.edu.pl/.