Kiedy warto wybrać intensywny kurs języka angielskiego?

Czy da się nauczyć angielskiego w kilka tygodni? Intensywne kursy nauki języka udowadniają, że tak. Jednak w parze z intensywnością idzie zazwyczaj wyższa cena. Dlatego niektóre osoby mają wątpliwości co do tego, czy taki wybór jest rzeczywiście opłacalny. Kiedy warto zdecydować się na intensywny tryb nauki?

Wyjazd za granicę

Żeby poradzić sobie poza Polską, należy umieć porozumiewać się z miejscowymi. Język angielski cieszy się międzynarodową popularnością, dlatego warto dobrze go opanować bez względu na to, czy wyjeżdża się za granicę na wakacje, na studia czy do pracy. Angielski warto wybrać szczególnie wtedy, gdy wyjeżdża się do krajów, gdzie znajomość tego języka sytuuje się na wysokim poziomie, jak na przykład Skandynawia.

Lepsza praca

Posługiwanie się angielskim w stopniu komunikatywnym jest czymś, co doceniają pracodawcy, zwłaszcza w międzynarodowych firmach. Kandydaci do pracy są zazwyczaj oceniani na podstawie tego, jak dobrze mówią w języku Szekspira. Intensywny kurs angielskiego skupia się właśnie na ćwiczeniu umiejętności prowadzenia konwersacji. Kilka krótkich, ale natężonych lekcji pozwala poczuć się znacznie pewniej podczas rozmowy po angielsku.

Na sam początek…

Takie zajęcia są polecane również dla początkujących, ponieważ pozwalają w ekspresowym tempie opanować podstawy. Działa to niezwykle motywująco. Uczeń może rzeczywiście się rozwijać, co stanowi najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy szybko się nudzą albo zniechęcają się brakiem widocznych efektów.

Dla spędzenia pożytecznych wakacji

Ten argument przemówi głównie do tych, którzy jęw lato mają wolne, czyli do uczniów i studentów. Intensywne kursy językowe są bowiem organizowane głównie w wakacje. To sposób na to, aby spędzić długie wolne w pożyteczny sposób. Taka decyzja na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Jak wyglądają zajęcia?

Intensywny kurs językowy pozwala opanować nawet roczny materiał w kilka miesięcy lub jeden semestr. Jedną z podstawowych zasad tego typu zajęć jest to, że na lekcji uczniowie i nauczyciel posługują się tylko językiem angielskim. Nacisk kładzie się głównie na ćwiczenie umiejętności mówienia, aby uczestnicy zajęć przestali odczuwać strach przed prowadzeniem konwersacji. Z lekcji na lekcję uczniowie poszerzają zasób swojego słownictwa. Krótki, ale efektywny – tak można w skrócie opisać taki kurs języka angielskiego. Warto już teraz poznać szczegóły oferty szkoły językowej prowadzącej intensywną naukę języków obcych – https://www.kandk.edu.pl/angielski-oferta/.