Dlaczego warto słuchać anglojęzycznego radia?

Skuteczność przyswajania obcego języka zależy w dużej mierze od metody nauki. Nauczyciele zalecają, aby jak najbardziej otaczać się obcym językiem, wchodząc w stan tzw. immersji językowej. Jest to sytuacja, w której dana osoba przez cały dzień ma kontakt tylko z obcą mową. Niestety, nie każdy ma możliwość wyjazdu zagranicę na okres kilku miesięcy. Takie osoby mogą jednak próbować innych, zastępczych, ale prawie tak samo skutecznych metod. Należy do nich na przykład słuchanie radia. Przedstawiamy trzy główne powody, dla których warto przełączyć swój odbiornik na kanał z angielskimi newsami.

Po pierwsze – ciekawe i pożyteczne w jednym

Nauka angielskiego poprzez słuchanie radia jest przede wszystkim przyjemna, co dodaje motywacji. To sposób na to, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami. Żeby czerpać jeszcze więcej radości ze słuchania radia, warto wybrać kanał, którego tematyka wpisuje się w zakres naszych zainteresowań. Podczas słuchania audycji należy się skupić na tym, co mówią speakerzy i dla pewności – notować wszystkie nieznane słówka. W ten sposób będzie je można później powtórzyć, aby stale i trwale poszerzać swój leksykon.

Po drugie – słownictwo codziennego użytku

W szkole uczniowie poznają oficjalną, najbardziej poprawną wersję angielskiego. Tymczasem w mowie potocznej używa się wielu zwrotów, których kursanci nigdy nie usłyszą od nauczyciela. W radiu słownictwo codziennego użytku jest obecne cały czas – to dobry sposób na podszkolenie angielskiego na przykład przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii czy USA. Zyska na tym przede wszystkim umiejętność prowadzenia codziennych rozmów.

Po trzecie – możliwość poznania różnych akcentów

Jak wiadomo, język angielski obfituje w różnego rodzaju dialekty. Słuchanie radia to dobry sposób na to, aby poznać jego różnorodne odmiany. Wybór jest naprawdę szeroki, zarówno jeśli chodzi o odmianę brytyjską, jak i angielską. Można również pokusić się o naukę mówienia z australijskim akcentem. Taka opcja nauki jest jednak polecana dla tych, którzy już dość dobrze znają standardową wersję angielskiego.

Czy samo słuchanie wystarczy?

Oczywiście bierna nauka języka obcego to za mało. Należy również korzystać z innych metod nauki, czyli kursu opierającego się o podręcznik z ćwiczeniami. Do tego trzeba koniecznie uwzględnić zajęcia z lektorem, co pozwoli doskonalić umiejętność prowadzenia konwersacji. Poleca się skorzystanie z oferty doświadczonej szkoły językowej, która zatrudnia profesjonalnych lektorów. Zapraszamy zatem do K&K School of English – https://www.kandk.edu.pl/angielski-oferta/!