Jakie studia po rozszerzonym angielskim? Najpopularniejsze kierunki na polskich uczelniach

jakie studia po rozszerzonym angielskim?

Wybór kierunku studiów powinien zależeć od zainteresowań, celów zawodowych i pasji. Rozszerzony angielski otwiera wiele drzwi w różnych dziedzinach, związanych nie tylko z samym językiem. O tym, jakie zawody wymagają znajomości języka angielskiego, możesz przeczytać w innym artykule naszego blogu. Dzisiaj natomiast skupimy się na tym, co warto studiować, mając rozszerzoną maturę z angielskiego.

Matura – angielski rozszerzony

Zdanie matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym potwierdza znajomość tego języka w stopniu co najmniej komunikatywnym, odpowiadającym poziomowi B1-B2 w europejskiej skali znajomości języków. Studia po maturze z rozszerzonego angielskiego mogą dotyczyć samego języka lub dziedzin, w których jego dobra znajomość jest niezbędna.

Jakie studia po rozszerzonym angielskim?

Lingwistyka

Studia związane z tłumaczeniem lub interpretacją stanowią oczywisty wybór dla osób pasjonujących się językami obcymi. Ukończeniu fakultetu lingwistycznego umożliwia pracę w charakterze tłumacza pisemnego lub ustnego.

Filologia angielska

Filologia jest kierunkiem dla tych, którzy interesują się nie tylko językiem angielskim, ale również kulturą Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Zajęcia nie dotyczą wyłącznie samego języka, ale również literatury i historii anglojęzycznego świata.

Metodyka nauczania języka angielskiego

Studia z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego są doskonałym wyborem dla osób, które chcą pogłębić swoją wiedzę na temat skutecznych strategii i technik nauczania tego języka. Taki kierunek przygotowuje do pracy jako nauczyciel w szkołach i innych placówkach edukacyjnych. W trakcie studiów poznaje się podstawowe zasady psychologii edukacyjnej, na podstawie których tworzy się efektywne plany nauki. W trakcie zajęć ma się również okazję do tego, aby poznać narzędzia i technologie, które wspierają proces nauczania języków, takie jak platformy e-learningowe, aplikacje mobilne czy narzędzia do komunikacji online.

Biznes międzynarodowy

Współczesny biznes i handel wymagają dobrej komunikacji w języku angielskim. Studiując zarządzanie lub ekonomię, można śmiało wykorzystać swoje umiejętności językowe.

Język angielski w biznesie

Taki kierunek przygotowuje do pracy w międzynarodowych środowiskach biznesowych, gdzie komunikacja w języku angielskim odgrywa kluczową rolę. W trakcie zajęć poznaje się zasady i konwencje komunikacji w kontekście biznesowym, w tym redagowanie profesjonalnej korespondencji, prowadzenie prezentacji, rozmowy telefonicznej oraz negocjacji. Studenci uczą się specjalistycznej terminologii związanej z różnymi dziedzinami biznesu, takimi jak marketing, finanse, zarządzanie czy handel międzynarodowy.

Kierunki studiów prowadzone w języku angielskim

Wiele uczelni oferuje również zajęcia prowadzone po angielsku, w tym zarówno kierunki humanistyczne, jak i ścisłe. Dają one możliwość studiowania nie tylko w kraju, ale również za granicą.

Rozszerz angielski na kursie językowym!

Jakie kierunki studiów wybrać po rozszerzonej maturze z języka angielskiego? Decyzja ta powinna być podyktowana przede wszystkim zainteresowaniem danej osoby. Język angielski stał się pewnym standardem na rozmaitych stanowiskach pracy, więc jego znajomość często okazuje się niezbędna. Jeśli czujesz, że Twoje umiejętności językowe wymagają doszlifowania, zgłoś się na zajęcia do krakowskiej szkoły językowej K&K School of English, które przygotują Cię do życia studenckiego z angielskim w tle.