Zalety nauki w szkole językowej

Istnieje wiele metod nauki języków obcych. Można wybrać lekcje z korepetytorem, samodzielne kształcenie się z użyciem podręcznika lub kurs internetowy. W zależności od obranej taktyki nauka będzie mniej lub bardziej efektywna. Czasami okazuje się, że wybór był nietrafny i trzeba szukać innych strategii. Dlaczego zajęcia w szkole językowej stanowią dobre rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych?

Nadzór nauczyciela

Chcąc opanować nową umiejętność, potrzebujemy pomocy ze strony osoby, która jest mistrzem w danej dziedzinie. W szkołach językowych pracują doświadczeni lektorzy z kwalifikacjami potwierdzonymi poprzez studia, certyfikaty i dyplomy. Nierzadko są to rdzenni użytkownicy danego języka, dzięki którym uczeń osłuchuje się z obcą mową w oryginalnej wersji. To doskonały sposób na to, aby wyrobić sobie akcent i poznać wiele kulturowych ciekawostek. Rozmowa z native speakerem najczęściej w całości odbywa się w języku obcym. Dzięki temu uczeń w naturalny sposób ćwiczy umiejętność prowadzenia konwersacji. Zresztą opieka nauczyciela jest niezbędna, żeby przekonać się, czy nie robimy błędów w wymowie i w stosowaniu określonych konstrukcji gramatycznych.

Zajęcia dostosowane do poziomu i oczekiwań

W szkole językowej uczniowie są przydzielani do konkretnych grup, zgodnie z ich poziomem języka, a także celem nauki. Oprócz ogólnego kursu można wybrać lekcje przygotowujące do zdania określonego egzaminu językowego, zajęcia z konwersacji czy słownictwa specjalistycznego. Każdy słuchacz otrzymuje to, czego oczekuje – grupy uczniów są niewielkie, zatem nauczyciel może poświęcić każdej osobie odpowiednią ilość czasu.

Nowe znajomości i więcej motywacji

Zajęcia w grupie to szansa na zawarcie nowych, ciekawych znajomości z tymi, którzy podzielają to samo zainteresowanie danym językiem. Możliwość prowadzenia rzeczywistego dialogu z drugą osobą pozwala szybciej opanować sprawną komunikację. Taki tryb nauki zachęci również osoby lubiące rywalizację do osiągania coraz to lepszych efektów. Nauka w towarzystwie innych pozwala również skutecznie przełamać strach przed mówieniem w obcym języku.

Niższa cena niż przy korepetycjach

W trakcie korepetycji nauczyciel poświęca uczniowi całą swoją uwagę. Ta metoda uchodzi za najskuteczniejszą, ale jest równocześnie najbardziej kosztowna. Kompromisem jest wybór szkoły językowej, która posiada ofertę zgodną z oczekiwaniami ucznia. Przed jej wyborem warto dowiedzieć się więcej na temat harmonogramu zajęć. Zapraszamy do kontaktu w celu poznania rozkładu prowadzonych zajęć w naszej szkole: https://www.kandk.edu.pl/kontakt/.

Zapraszamy do dołączenia!