Zalety kursu Business English

Business English – nazwa tego kursu brzmi fachowo i oficjalnie. Tymczasem jest to nauka ogólnego angielskiego z elementami przydatnymi w środowisku biznesowym. Wcale nie chodzi tu o specjalistyczny leksykon wyrażeń i zwrotów z zakresu giełdy, finansów czy inwestycji. Jest to poznawanie słownictwa oraz struktur przydatnych do czytania i pisania e-maili, prowadzenia negocjacji czy zwykłego small-talku. Ukończenie kursu Business English pozwala lepiej odnaleźć się w pracy w środowisku anglojęzycznym. Taki kurs jest zazwyczaj prowadzony w trybie in-company, czyli w budynku firmy, jako sposób na zwiększenie kwalifikacji zawodowych pracowników.

Dlaczego warto ukończyć kurs Business English?

Język angielski to język międzynarodowy. Stosuje się go do porozumiewania w praktycznie każdej dziedzinie: polityce, finansach, nauce, technologii i wielu innych. Małe i średnie przedsiębiorstwa, nie mówiąc o korporacjach, również wymagają znajomości tego języka, głównie do kontaktowania się z klientami zagranicznymi. Różnica między kursem angielskiego biznesowego a ogólnego tkwi w kontekście. Kursanci, którzy uczęszczają na Business English, tak samo ćwiczą znajomość gramatyki i słownictwa oraz umiejętności poznawcze i komunikacyjne, ale pracują w oparciu o teksty dziedziny biznesowej.

Na kursie Business English szlifuje się także bardziej konkretne umiejętności – pisanie oficjalnych e-maili, prowadzenie rozmów telefonicznych, wideokonferencji i negocjacji oraz tworzenie prezentacji w języku angielskim. Tematyka kilku lekcji może dotyczyć savoir-vivre’u w biznesie, a także różnic kulturowych pomiędzy narodami.

Jak zatem widać, zajęcia na kursie Business English pozwalają nam opanować zasób słownictwa oraz konkretne umiejętności, których na pewno użyjemy w kontakcie z innymi – obsługa klienta stanie się więc bardziej profesjonalna. Opanowanie słownictwa i umiejętności z dziedziny komunikowania się w biznesie doda nam pewności, jeśli mamy zamiar pracować za granicą.

Kurs Business English to również często jeden z pierwszych kroków przygotowawczych do zdawania certyfikatów z języka angielskiego z dziedziny biznesu (BEC) czy jednego z wysoce cenionych testów LCCI.