Dlaczego warto doskonalić swoją znajomość angielskiego?

Znajomość angielskiego staje się dzisiaj powoli standardem, jednak tylko w odniesieniu do pewnego poziomu. Wiele osób zadowala się średnio zaawansowaną znajomością tego języka i nie czyni żadnych postępów, aby polepszyć swoje kompetencje. To duża strata – mając solidne podwaliny, warto dążyć do polepszania swoich umiejętności. Jakie są główne powody, dla których powinno się znać angielski lepiej niż inni?

Możliwości zawodowe

Chęć uzyskania awansu czy lepiej płatnej pracy to główna motywacja dla szlifowania swojego angielskiego. Kandydat władający konkretną odmianą tego języka, taką jak na przykład Business English, ma zawsze większe szanse na otrzymanie atrakcyjnej posady. Specjalizację językową warto dobrać zgodnie z branżą, w jakiej się pracuje – dzięki szerokiej ofercie kursów z języka prawniczego, finansowego czy medycznego każdy znajdzie sposób nauki dostosowany do swoich oczekiwań. W wielu zawodach znajomość angielskiego jest konieczna dla rozwijania się – to właśnie w tym języku powstaje specjalistyczna literatura. Język angielski jest również językiem przewodnim podczas rozmaitych wydarzeń branżowych, sympozjów czy konferencji.

Komunikacja z innymi

Język angielski to dzisiaj prawdziwa lingua franca – mowa znana niemal przez wszystkich. Dlatego jego dobra znajomość niemalże gwarantuje możliwość komunikowania się z innymi za granicą. Jest to również standard w hotelach i restauracjach, co pozwala na wyjazdy w najdalsze zakątki świata.

Poznawanie kultury w oryginale

Wysoki poziom znajomości angielskiego pozwala na swobodne czytanie dzieł oryginalnie napisanych w tym właśnie języku. To także możliwość oglądania filmów i seriali bez pomocy lektora. Dzięki temu można lepiej zrozumieć obcą kulturę oraz uzyskać ogromną satysfakcję. Poznawanie obcego języka to także doskonały sposób na ćwiczenie swojego intelektu.

Metody na doskonalenie angielskiego

Jak przeskoczyć ze średniego poziomu na mistrzowski? Istnieje kilka sprawdzonych strategii na znaczne podniesienie swoich językowych kwalifikacji. Jedną z najbardziej efektywnych jest zapisanie się na kurs na poziomie B2/C1. Nauka przebiega pod okiem prawdziwych profesjonalistów, czyli doświadczonych lektorów języka angielskiego. Dodatkowym atutem są zajęcia z native speakerem, dzięki którym można nauczyć się oryginalnego brytyjskiego lub amerykańskiego akcentu. Wreszcie warto otaczać się językiem na co dzień – czytać zagraniczną prasę, słuchać radia i oglądać telewizję.