Jak wyglądają zajęcia z native speakerem?

zajęcia konwersacyjne z native speakerem

Native speaker to osoba, która posługuje się danym językiem od dzieciństwa. Francuz jest native speakerem języka francuskiego, Włoch – języka włoskiego, a Polacy mogą pracować za granicą jako native speakerzy naszej pięknej polszczyzny. Z usług native speakerów korzystają szkoły językowe, uczelnie, firmy, które chcą poprawić znajomość języków u swojego personelu, a także osoby prywatne.

Konwersacje z native speakerem

Native speaker prowadzi lekcje konwersacji, które mogą być połączone z ćwiczeniami gramatycznymi lub związanymi ze słownictwem. Zajęcia z osobą, która posługuje się danym językiem jako swoim ojczystym, to często jedyna droga do tego, by wyrobić w sobie odpowiedni akcent, a na dodatek pozbyć się strachu przed mówieniem. Lekcje języka angielskiego z native speakerem polegają przede wszystkim na ćwiczeniu umiejętności mówienia. Są doskonałą okazją do tego, aby osłuchać się z językiem. Tego typu zajęcia są przeznaczone dla osób, które co najmniej dobrze opanowały podstawy danego języka, w tym przede wszystkim gramatykę. Natywny mówca, jak brzmi polskie tłumaczenie określenia „native speaker”, zazwyczaj nie zna języka polskiego na tyle dobrze, aby tłumaczyć gramatyczne zawiłości.

Native speakerzy często mówią po polsku dość słabo, dlatego wiele pytań należy zadawać właśnie w języku obcym, co samo w sobie stanowi bardzo dobre ćwiczenie. Native speakerzy posiadają również szeroką wiedzę na temat danego kraju i dokładnie wiedzą, w jakim kontekście może być użyte dane słowo. Więcej też wymagają od swoich uczniów, co jest dobrym sposobem na to, by uczeń się zmotywował i podjął systematyczną pracę, która jest jedynym gwarantem opanowania języka na dobrym poziomie.

Zajęcia z native speakerem często dotyczą rzeczy ciekawych, związanych z kwestiami dotyczącymi wybranego kraju. W ten sposób poznajemy nie tylko słownictwo, ale również ćwiczymy wyrażanie opinii, formułowanie pewnych zwrotów w obcym języku, a także poznajemy elementy kultury i mentalność mieszkańców danego kraju.

lekcje językowe dla dzieci z native speakerem

Lekcje z native speakerem – jak wyglądają?

Zajęcia skupiają się na praktycznej nauce języka, a więc na prowadzeniu rozmowy, wyłapywaniu kontekstu, a także wspólnym omawianiu błędów. Native speaker jest bowiem w stanie od razu wyłapać nawet najmniejsze potknięcia, a także zaproponować praktyczne ćwiczenia, dzięki którym uczeń nie będzie popełniał tego samego błędu w przyszłości.  Ponadto native speaker często naucza swoich podopiecznych ciekawostek o swoim kraju, jako specjalista w tym temacie. Lekcje z native speakerem – zarówno w trybie online, jak i stacjonarnym – są oceniane przez uczniów jako ciekawe, inspirujące, a także przebiegają w luźniejszej atmosferze, dzięki czemu danego języka uczy się po prostu przyjemnie.

Lekcje angielskiego z native speakerem w Krakowie

Kraków to jedno z najczęściej wybieranych miast do zamieszkania przez obcokrajowców, w tym również native speakerów z całego świata. Z tego względu osoby mieszkające w Krakowie mają możliwość brania udziału w lekcjach rozmaitych języków prowadzonych przez ich rodzimych użytkowników. Dużym powodzeniem cieszy się oczywiście angielski, jednak wiele osób decyduje się również wybrać hiszpański, który obecnie należy do jednego z najczęściej używanych języków na świecie. Uczeniu się języków obcych w Krakowie sprzyja również częsta organizacja różnorakich międzynarodowych imprez, a także wydarzeń tematycznych poświęconych wybranemu krajowi. Lekcje z native speakerem w Krakowie odbywają się stacjonarnie, chociaż istnieje również opcja kursu realizowanego online dla osób, które mieszkają w innych częściach Polski.

Angielski z native speakerem dla dzieci

Native speakerzy prowadzą również lekcje dla najmłodszych. To doskonała okazja dla tej grupy słuchaczy do tego, aby osłuchać się z akcentem danego języka w jego naturalnym brzmieniu, a także uczyć się go w najbardziej naturalny dla dzieci sposób, czyli poprzez mówienie. Tego typu zajęcia mają najczęściej formę różnego rodzaju gier i zabaw, ponieważ jest to najlepszy sposób do nauki dla dzieci. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie lekcji językowych prowadzonych w naszej szkole przez native speakerów, skontaktuj się z nami.

Kiedy warto się zdecydować?

Zajęcia z native speakerem to okazja do nabycia najbardziej praktycznej z umiejętności językowych, czyli konwersacji. Konwersacje stanowią podstawowy element kursów językowych, a dodatkowe lekcje z rdzennym użytkownikiem danego języka są polecane tym, którzy chcą poćwiczyć wymowę lub popracować nad akcentem.