Co to są intensywne kursy językowe?

Język obcy w kilka tygodni? To możliwe! Między innymi dzięki intensywnym kursom. Oczywiście po ich ukończeniu nie podniesiemy swoich kwalifikacji językowych od poziomu podstawowego do zaawansowanego, ale o jeden stopnień – przy dużym zaangażowaniu i samozaparciu – jak najbardziej.
Intensywny kurs językowy w jednej, podstawowej rzeczy różni się od kursu zwyczajnego – jest przeprowadzany w znacznie krótszym okresie, co pozwala zintensyfikować naukę i podnieść jej efektywność. To świetna alternatywa dla tych, którzy chcą w krótkim czasie przyswoić sobie wiedzę.
Często intensywne kursy prowadzone są w wakacje lub ferie (to ukłon w stronę uczniów chcących nadrobić materiał), a ich szczególną odmianą są intensywne kursy językowe prowadzone za granicą. To chyba najlepszy sposób nauki, choć jednocześnie najdroższy, bo ceny takich wyjazdów są zazwyczaj dość wysokie. Warto jednak zainwestować, bo nauka języka w kraju, w którym przebywamy, potrafi być znacznie szybsza i przynosić lepsze efekty – przed wszystkim dzięki stałej ekspozycji na język.