Najlepsze sposoby na naukę języka hiszpańskiego

Język hiszpański jest językiem powszechnym w Europie i obydwóch Amerykach. Do jego nauki zachęca melodyjne brzmienie oraz to, że myśląc o języku hiszpańskim mamy przed oczami słońce, morze, wino i wspaniałe budynki Gaudiego. Jak najlepiej przyswoić sobie mowę, którą posługują się na Półwyspie Iberyjskim?

Zainteresuj się mediami

Radio, telewizja, a przede wszystkim Internet – możliwości nauki języków nigdy nie były tak szerokie, jak w dzisiejszych czasach. Hiszpańskie radio lub słuchanie piosenek wyczula na szybkie mówienie, pozwala dostrzec różnice między językiem z książek i tym, którym Hiszpanie posługują się na co dzień. W nauce języka pomagają także piosenki, które świetnie umilają czas spędzany w drodze do pracy lub kolejce. Należy porównywać oryginalny tekst z tłumaczeniami, aby zapisywać co ciekawsze wyrażenia. Hiszpańska telewizja to opcja dla nieco bardziej zaawansowanych, ale też najlepsza droga do poznania różnych dialektów języka hiszpańskiego, zwłaszcza katalońskiego. Telewizja to także ambitne hiszpańskie filmy oraz przyjemne seriale oglądane z napisami. Najbardziej zróżnicowane możliwości do nauki języków daje oczywiście Internet – bazy słówek, fiszki, nagrania, objaśnienia czasów, ćwiczenia gramatyczne i fonetyczne. Nie brak również komunikatorów, dzięki którym można porozmawiać z rdzennymi użytkownikami języka hiszpańskiego.

Pojedź do Hiszpanii

Nauka w otoczeniu, gdzie język hiszpański jest na porządku dziennym, przebiega nawet kilka razy szybciej. Dlaczego? Bo po pewnym czasie mentalność ludzi wokół udziela się uczącemu i zaczyna on nawet myśleć po hiszpańsku. Do tego musi sprawdzić swoje możliwości w bardzo praktyczny sposób, rozmawiając z innymi. Nawet ci, którzy na początku bali się mówić po hiszpańsku, po tygodniu lub dwóch zaczynają prowadzić swobodne konwersacje.

Wkręć się w język – idź na kurs hiszpańskiego!

Nie brakuje również wydarzeń czy spotkań, których motywem przewodnim jest język lub kultura hiszpańska. To świetny sposób do polepszenia poziomu językowego. Do tego całkiem przyjemna okazja zawarcia nowych znajomości lub rozpoczęcia ciekawej inicjatywy językowej.