Korepetycje z hiszpańskiego – grupowe czy indywidualne?

grupowe korepetycje z hiszpańskiego

Język hiszpański to język najbardziej towarzyskiego narodu na świecie. Może się zatem wydawać, że grupowe korepetycje będą najlepszym wyborem do nauki tego języka. Z drugiej strony skupienie się tylko na konwersacji i interakcji z innymi może skutkować brakami w innych obszarach znajomości języka. W tym artykule przedstawimy argumenty za i przeciw nauce hiszpańskiego z innymi, a także plusy i minusy korepetycji indywidualnych.

Korepetycje z hiszpańskiego w wersji grupowej

Siła tkwi w grupie!

Nauka hiszpańskiego wraz z innymi jest przede wszystkim tańsza oraz wydaje się przyjemniejsza zwłaszcza dla osób ekstrawertycznych i szybko adaptujących się w nowym środowisku. To wspaniała okazja do tego, aby zawrzeć nowe znajomości i  praktykować język również po zajęciach, na przykład podczas wspólnych wyjść. Uczęszczanie na kurs językowy działa również motywująco na osoby, które nie potrafią zmobilizować się do nauki w pojedynkę.

Ograniczenia wynikające z nauki grupowej

Jeśli chodzi o minusy takiego rozwiązania, należy do nich brak możliwości skupienia się na konkretnych zagadnieniach, które mogą stanowić problem dla wybranego ucznia. Grupa realizuje bowiem pewien określony plan nauczania opracowany przez osobę prowadzącą. Obecność innych osób może być przyjemna, jednak może również rozpraszać naszą uwagę, przez co nauka nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Niedogodnością uczestnictwa w kursie grupowym jest także konieczność dostosowania się do z góry określonego harmonogramu zajęć.

Korepetycje język hiszpański – tryb indywidualny

Indywidualne korepetycje z języka hiszpańskiego to kuszące rozwiązanie dla introwertyków, a także osób, które chcą skupić się na konkretnych zagadnieniach. Lekcje sam na sam z lektorem mogą być dobrym uzupełnieniem dla zajęć grupowych. Podczas indywidualnych zajęć nauczyciel może w pełni skupić się na potrzebach danego ucznia. Obie strony nie muszą trzymać się sztywnego harmonogramu – zarówno czas odbywania się zajęć, jak i ich tematyka mogą być dostosowywane zgodnie z postępami w nauce lub określonym wcześniej celem. Jako że prowadzący dobrze zna dany język, uczeń ćwiczy swoje umiejętności w różnych obszarach językowych, w tym zarówno w gramatyce, jak i podczas czytania i pisania. Jeżeli chodzi o minusy indywidualnych zajęć, należy do nich przede wszystkim wyższa cena, a także brak możliwości nawiązania kontaktu z innymi pasjonatami mowy Cervantesa. Uczeń nie ma również punktu odniesienia, którym mogłoby być na przykład porównanie własnego tempa rozwoju do postępów czynionych przez koleżanki i kolegów z kursu.

Hiszpański w szkole językowej w Krakowie

Jeśli poszukujesz nauczyciela, który poprowadzi Cię przez meandry nauki języka hiszpańskiego, zajrzyj do oferty szkoły K&K School of English. Niech Cię nie zmyli nazwa naszej placówki. U nas również nauczysz się swobodnego komunikowania się po hiszpańsku! A zatem: ¡Nos vemos en clase!