Jak przygotować się do matury z języka angielskiego?

Uczeń przystępujący do egzaminu dojrzałości z języka angielskiego ma za sobą już kilka lat nauki języków. To duży potencjał, jednak zdobyta przez niego wiedza wymaga na tym etapie usystematyzowania i przystosowania do wymagań egzaminacyjnych. Intensywna samodzielna praca oraz kurs językowy pozwolą osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.

Samodzielna nauka

Efektywna nauka języka angielskiego musi być systematyczna. Z codziennego rozkładu dnia należy wygospodarować około 60 minut i poświęcić je na przyswajanie nowych słówek, ćwiczenie zasad gramatyki, zapoznawanie się z wzorami rozmów i wypracowań. Niezastąpionym sposobem przygotowania do egzaminu jest rozwiązywanie testów maturalnych, choć w przypadku niektórych zadań konieczny może być nadzór nauczyciela. Jeśli w bliskim otoczeniu nie ma nikogo, kto mógłby skontrolować pracę przyszłego maturzysty, należy rozważyć zapisanie się do szkoły językowej.

Kursy języka angielskiego

Kurs angielskiego znajduje się w ofercie większości szkół języków obcych. Zatrudnieni tam nauczyciele pomogą dokładnie określić poziom wiedzy ucznia i dobrać strategię i tempo nauczania w taki sposób, by jak najlepiej przygotować go do egzaminu maturalnego. Oczywiście nic nie zastąpi samodzielnej pracy, ale uczestnictwo w kursie językowym oznacza oddanie się w ręce specjalistów, którzy wytyczają uczniowi konkretne, osiągalne cele i stale kontrolują jego postępy.