Drugi język obcy po angielskim – dlaczego warto wybrać hiszpański?

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dlatego po opanowaniu angielskiego wiele osób zadaje sobie pytanie: jaki język wybrać jako następny? Rosnącym powodzeniem cieszy się język hiszpański, którego znajomość niesie ze sobą wiele korzyści, jak na przykład lepsze perspektywy zawodowe, wyższą pensję czy możliwość komunikowania się z osobami z co najmniej trzech kontynentów.

Melodyjny język Cervantesa

Hiszpański słusznie zyskał tytuł jednego z najpiękniejszych języków na świecie. Odznacza się on swoistą melodyjnością i lekkością. Dla wielu osób jego nauka to czysta przyjemność, zwłaszcza że wiedza niekoniecznie musi płynąć z książek. Hispanojęzyczne kino i muzyka cieszą się zasłużoną renomą, a znajomość języka Cervantesa pozwala lepiej zrozumieć filmy Almodóvara i piosenki Shakiry!

Względna łatwość

Dla osób uczących się angielskiego dużą trudność sprawia wymowa i to właśnie ona zniechęca do mówienia w tym języku. Tymczasem zasady wymowy hiszpańskiej są znacznie prostsze, dzięki czemu już po kilku lekcjach można podjąć pierwsze próby w prowadzeniu konwersacji. Niektóre słówka są również zapożyczone z języka angielskiego, co stanowi pewne ułatwienie w nauce.

Jeden z najważniejszych języków na świecie

Hiszpański znajduje się w ścisłej czołówce najbardziej popularnych języków na świecie. Daje szansę na porozumiewanie się nie tylko z mieszkańcami Hiszpanii, ale również wielu krajów Ameryki Południowej. Używa się go znacznie częściej niż niemieckiego czy francuskiego. Język hiszpański to język biznesu, kultury i nauki, a do tego posiada on status oficjalnego języka w ponad dwudziestu krajach.

Brama do innych języków

Hiszpański to jeden z języków romańskich, pomiędzy którymi zachodzi wiele podobieństw. Szacuje się na przykład, że słownictwo hiszpańskie i włoskie jest do siebie podobne w aż 80 procentach! Znając zatem hiszpański, łatwiej zacząć naukę francuskiego, włoskiego czy portugalskiego. Jest to istotne nie tylko w codziennym życiu, ale również podczas zagranicznych wakacji do krajów, w których znajomość angielskiego nie plasuje się na wysokim poziomie.

Lepsze perspektywy zawodowe

Pracodawcy cenią kandydatów, którzy władają językami obcymi. Znajomość hiszpańskiego to dzisiaj zdecydowany atut. Dzięki temu można nie tylko ubiegać się o lepszą posadę, ale nawet rozpocząć pracę w zawodzie za granicą. Warto w tym celu zapisać się na kurs hiszpańskiego, który jest prowadzony przez rodzimego użytkownika tego języka.