Dostęp do hiszpańskojęzycznych treści w Internecie – dobry powód, by uczyć się tego języka?

nauka hiszpańskiego w szkole języków obcych K&K w Krakowie

Wiele słyszy się o samodzielnej nauce języków przy wykorzystaniu źródeł dostępnych w Internecie. Takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, które przedstawiamy w poniższym tekście. Czy warto uczyć się języka hiszpańskiego online?

Darmowe i szeroko dostępne narzędzia do nauki języków

Internet przydaje się w nauce języka, jako że jego zasoby można wykorzystać o dowolnej porze dnia lub nocy, a do tego znaczna część materiałów jest dostępna za darmo. Jest to zatem rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć zbędnych wydatków, a do tego nie mają możliwości uczenia się języka, uczęszczając na zajęcia np. w oddalonym mieście. Poza tym tego typu źródła odznaczają się różnorodnością.

• W sieci można znaleźć materiały, które pozwalają na poprawę umiejętności czytania, mówienia i pisania.
  • Nie brakuje zadań z zakresu gramatyki.
  • Materiały można uzupełniać online lub wydrukować i cieszyć się darmowym podręcznikiem i ćwiczeniówkami.
  • Ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie ze strony internetowej, na której można zawrzeć tak zwany tandem językowy. Daje to możliwość poćwiczenia umiejętności prowadzenia konwersacji wraz z native speakerem. Ma to szczególne znaczenie w przypadku nauki hiszpańskiego, jako że język ten występuje w wielu odmianach. Uczeń korzystający z tego typu możliwości sam wybiera zatem, czy chce nauczyć się języka hiszpańskiego w wersji europejskiej czy jednej z licznych odmian hispanojęzycznych krajów Ameryki Południowej.

Płatne kursy i materiały do nauki języków obcych

W sieci nie brakuje również płatnych stron przeznaczonych do nauki języka. Najczęściej mają one formę kursów, które zbliżone są do zajęć prowadzonych w tradycyjnej szkole. W harmonogramie niektórych z nich przewidziane są nawet lekcje z udziałem osoby profesjonalnie zajmującej się nauką języka hiszpańskiego.

Czy zawsze warto? Może lepiej zapisać się do szkoły, która oferuje naukę hiszpańskiego w Krakowie?

Samodzielna nauka hiszpańskiego przez Internet może być ryzykowna ze względu na to, że nigdy nie mamy pewności co do poprawności materiałów, z jakich korzystamy. Uczenie się języków online nie jest również opcją dla osób, które nie potrafią znaleźć motywacji do codziennych powtórek. W takiej sytuacji najlepiej znaleźć sobie mentora, który będzie zachęcał do codziennego poznawania języka, lub zapisać się na kurs w szkole językowej.