Czy można nauczyć się języka dzięki aplikacji?

aplikacje do nauki języka

Nauka języka poprzez aplikację niesie ze sobą wiele korzyści. Jest to opcja przede wszystkim dla osób, które lubią niestandardowe sposoby przyswajania wiedzy. Najlepsze jest jednak to, że aplikacje do nauki angielskiego oraz hiszpańskiego są często całkowicie darmowe.

Aplikacja do nauki języka angielskiego

Czy można nauczyć się języka dzięki aplikacji? To pytanie zadaje sobie wielu uczniów. Aplikacje językowe dostępne na współczesnym rynku z pewnością będą stanowić świetne uzupełnienie postępów w nauce języka obcego. Warto jednak pamiętać, że język w szczególności ma służyć konwersacjom, czyli tym dwóm fragmentom korzystania z języka ‒ mówienie i słuchanie ‒ które dla wielu uczniów stanowią największe wyzwanie.

Najlepsza darmowa aplikacja do nauki angielskiego

Najlepsze aplikacje językowe do nauki angielskiego pozwalają na rozwój w różnych dziedzinach. Z ich użyciem ćwiczy się zarówno znajomość słówek, jak i gramatykę, a nawet prowadzenia konwersacji. Apki do nauki angielskiego często są dostępna za darmo lub za niewielką opłatą pobieraną w formie subskrypcji. Pamiętaj, że nie zawsze bezpłatna aplikacja do nauki angielskiego będzie gorszym rozwiązaniem. Czasem jedynie trzeba obejrzeć więcej reklam. Użytkownicy mogą także niejednokrotnie skorzystać z okresu próbnego.

Aplikacja do nauki angielskiego dla dzieci

Aplikacje online przeznaczone dla najmłodszych to często gry do nauki angielskiego dla dzieci. Ze względu na to, że są one skierowane do nieletnich, często można zagrać w nie za darmo.

Aplikacja do nauki angielskiego dla dorosłych

Aplikacja do nauki angielskiego dla dorosłych nie musi być już aż tak interaktywna, ani skupiać się na dostarczeniu przede wszystkim rozrywki. Dorośli mają bowiem większe możliwości w zakresie skupiania uwagi, a także chcą często widzieć więcej na temat bardziej złożonych zagadnień. W aplikacjach dla dorosłych materiał jest często poświęcony określonej tematyce zawodowej, jak na przykład aplikacje do nauki Business English.

Aplikacja do nauki angielskich słówek w piśmie i mowie

Najlepsza aplikacja do nauki słówek z angielskiego to taka, która wymaga od użytkownika przeprowadzania dużej liczby powtórek i regularnie mu o nich przypomina. Tylko w ten sposób można trwale zapamiętać angielskie słówka i ich znaczenie po polsku. Szukając aplikacji, która przyniesie rezultaty na różnych polach znajomości języka obcego, warto postawić na taką, która przygotuje także do mówienia po angielsku. Nauka wymowy przy użyciu sztucznej inteligencji jest teraz na naprawdę wysokim poziomie. Jedną z darmowych aplikacji do nauki słówek w różnych językach obcych, w tym angielskim, jest aplikacja Drops.

Aplikacja do nauki gramatyki angielskiej

Za pomocą aplikacji można ćwiczyć również znajomość gramatyki, w tym rozmaitych struktur leksykalnych, stosowania czasów gramatycznych oraz trybów. Takie aplikacje również powinny zmuszać użytkownika do jak najczęstszego przeprowadzania powtórek. W nauce gramatyki dobrze sprawdzą się aplikacje, w których lektorzy czytają angielską literaturę, dopasowaną oczywiście do wybranego poziomu, a użytkownik na bieżąco może sprawdzać nieznane zwroty.

Aplikacja do nauki hiszpańskiego

Język hiszpański to jeden z najczęściej używanych języków na świecie. Dlatego na rynku można znaleźć wiele różnych aplikacji, które przewidują naukę tego języka. Wśród popularnych znajdą się z pewnością Duolingo czy Babbel.

Najlepsza aplikacja do nauki hiszpańskiego

Szukając najlepszej apki do nauki języka hiszpańskiego, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jaki materiał można przyswoić za jej pomocą. Poza tym istotne jest to, czy dana aplikacja informuje nas o dokonywanych postępach, czy przypomina o nieodrobionym materiale każdego dnia i czy jest możliwość śledzenia w niej postępów w nauce wymowy. Jeśli poszukujesz najbardziej odpowiedniej aplikacji do nauki języka obcego, sprawdź opinie poszczególnych programów czy to sklepie Google Play czy na forach internetowych.

Gry do nauki języka obcego

Grywalizacja to dobry sposób na przyswojenie jak największej ilości nowych informacji. Często jest to także szansa na zastosowanie wiedzy w praktyce. Z racji użycia punktów, challenge’y oraz rankingów ‒ motywacja do nauki wzrasta.

Gry do nauki angielskiego i hiszpańskiego

Gra do nauki angielskiego może przyjmować rozmaite formy – aplikacji do ściągnięcia na telefon, gry online w przeglądarce (często za darmo) lub interaktywnej rozgrywki toczonej w czasie rzeczywistym z graczami z całego świata. Ta ostatni opcja szczególnie pozwala ćwiczyć mowę i przełamywać bariery językowe. Jeśli chodzi o gry do nauki hiszpańskiego, wybór jest znacznie bardziej ograniczony, można jednak znaleźć zarówno ciekawe gry przeglądarkowe, jak i pozycje do zainstalowania na smartfonie.

Gdy gra nie wystarcza…

… przyjdź na zajęcia w szkole językowej! Nie zawsze wystarczy nam motywacji do zbierania punktów i zachowywania ciągłości w zdobywaniu codziennej wiedzy z języka obcego. W takiej sytuacji warto zapisać się na zajęcia z wykwalifikowanym lektorem, który od A do Z zaplanuje Twój proces nauki i ‒ co więcej ‒ będzie Ci w nim aktywnie towarzyszył. Zapraszamy do K&K School of English!