Lingwistyczne prezenty na Święta – jakie podarunki dla osób uczących się języka?

Pomysły na prezent dla osoby, której pasją są języki obce, nie ograniczają się jedynie do słowników. Obecnie nauka języków często odbywa się przy użyciu pomocy Internetu, dlatego podarek nie musi mieć nawet formy fizycznej. Przedstawiamy najciekawsze inspiracje na upominek dla miłośnika lub miłośniczki nauki języków.

Książki, książki…

Zacznijmy od klasyków, czyli oczywiście książek. Mogą to być na przykład podręczniki do nauki, w tym ćwiczeniówki, ale także powieści pisane w obcym języku. Są one często dostępne w wydaniach z objaśnionym słownictwem oraz ćwiczeniami, które pozwalają je utrwalić. Dodatkowym atutem jest również płyta z nagraniami dołączona do zestawu, dzięki której przy okazji można uczyć się również wymowy. Do wyboru jest wiele gatunków: od romansów po kryminały.

  • Przed zakupem książki należy się jednak upewnić, że jej poziom jest dostosowany do poziomu obdarowywanej osoby.
  • Jeśli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z językiem, to najlepszym pomysłem będą książki na poziomie A1 lub A2. Ktoś, kto zna daną mowę na poziomie dobrym i bardzo dobrym, ucieszy się z powieści na poziomie B1-B2.
  • Natomiast osobom władającym danym językiem biegle można śmiało ofiarować oryginalne wersje bez jakiegokolwiek tłumaczenia.

Zeszyty i organizery

Skuteczna nauka języka obcego wymaga systematyczności i dobrej organizacji pracy. Pomocne w tym zakresie są notesy i inne akcesoria, w których można prowadzić notatki. Na rynku można znaleźć specjalne zeszyty przeznaczone właśnie do nauki języka.

Gry językowe

Ciekawym sposobem do nauki języka obcego są rozmaite gry językowe lub też zestawy gier w języku obcym. Do jednych z najczęściej polecanych należą gry kooperacyjne, które wymagają ścisłej współpracy między zawodnikami. Dzięki temu podczas rozgrywki można ćwiczyć również umiejętności komunikacyjne. Rozwiązywanie zagadek kryminalnych czy przedstawianie alternatywnych historii w języku obcym pozwala uczyć się języka obcego w kontekście, co sprzyja zapamiętywaniu słówek.

Dostęp do aplikacji internetowych

Dużo osób uczy się języków przez Internet. Wiele z aplikacji językowych jest darmowych, jednak dostęp do wersji premium pozwala korzystać z ciekawych opcji. Wykupienie takiego dostępu będzie doskonałym prezentem dla osoby pasjonującej się językami.