Jak ocenić poziom kształcenia w szkole językowej? Kilka przydatnych wskazówek

Jak ocenić poziom kształcenia w szkole językowej?

Wybór odpowiedniej szkoły językowej jest kluczowy do efektywnej poprawy swoich umiejętności. Warto zatem poznać kryteria, jakimi należy się kierować przy wyborze placówki. Na co w szczególności zwrócić uwagę?

Opinie dotychczasowych klientów

Renoma szkoły jest ważnym wyznacznikiem tego, czy opłaca się skorzystać z jej oferty. Wystarczy sprawdzić oceny uczniów na przykład w mediach społecznościowych. Poza tym poleca się zasięgnąć opinii znajomych i rodziny.

Różnorodna oferta kursów

Dobre szkoły językowe zatrudniają lektorów, którzy mają odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia do uczenia osób na różnych poziomach zaawansowania. Możliwość wyboru nauczania na kursach od poziomu A1 do C2 świadczy o tym, że firma dba o dobre przygotowanie swoich uczniów oraz wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Pod uwagę należy także wziąć dostępność specjalistycznych kursów, przeznaczonych na przykład dla osób pracujących w finansach czy chcących poznać słownictwo ze ściśle określonej dziedziny, takiej jak np. medycyna czy ekonomia.

Kadra nauczycielska

Na stronie szkoły językowej powinna znaleźć się lista zatrudnianego personelu wraz ze wskazaniem ich specjalizacji oraz doświadczenia. Renomowana placówka zatrudnia najlepszych, czyli nauczycieli z wieloletnim stażem, którzy ukończyli studia filologiczne. Warto zwrócić uwagę na to, czy w danej szkole pracują native speakerzy. Zajęcia z rodzimymi użytkownikami języka pozwolą nauczyć się poprawnego akcentu i wymowy. To także doskonała okazja do poznania obcej kultury.

Niewielkie grupy i sprawdzone metody

Efektywność nauczania zależy w dużej mierze od tego, ile czasu może poświęcić lektor każdemu ze swoich podopiecznych. W dobrych szkołach językowych grupki uczniów są niewielkie, dzięki czemu każdy z nich ma szansę wypowiedzieć się podczas zajęć. Do tego nauczyciele korzystają z przetestowanych technik, które pozwalają efektywnie ćwiczyć zapamiętywanie oraz polepszają zdolności komunikacyjne.

Możliwość zdalnego nauczania

Coraz więcej osób decyduje się na zajęcia, w których uczestniczyć można w trybie online. Takie rozwiązanie jest wygodne, zwłaszcza dla osób zamieszkujących niewielkie miejscowości. Możliwość wzięcia udziału w lekcjach prowadzonych internetowo często wiąże się również z bardziej atrakcyjną ceną.

Jeżeli szukacie szkoły językowej w Krakowie, w której zajęcia prowadzone są na wysokim poziomie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą KandK.