Dlaczego warto studiować po angielsku?

Coraz więcej uniwersytetów oferuje studia, na których zajęcia są prowadzone w języku angielskim. Najczęściej są one jednak płatne. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Komu studia w języku angielskim przyniosą faktyczną korzyść? Odpowiedzi na te pytania umieszczamy w poniższym tekście.

Dwa w jednym, czyli wiedza i język

W ramach obcojęzycznych studiów zajęcia dostarczają takiej samej dawki wiedzy co te w języku polskim. Różnica jest jednak taka, że tylko podczas tych pierwszych cały czas chłoniemy język obcy. Dzięki temu w krótkim czasie możemy opanować go na bardzo wysokim poziomie. Przedmioty prowadzone w języku angielskim dają studentom językowe obycie, które później przydaje się podczas szukania pracy. Student, który ukończył kierunek prowadzony po angielsku, nie tylko świetnie zna ten język w jego wersji ogólnej, ale również doskonale orientuje się w terminologii typowej dla studiowanej przez niego dziedziny. W ten sposób o wiele lepiej radzi sobie z wykonywaniem obowiązków zawodowych, które wymagają sprawnego posługiwania się angielskim. Do takich zadań należy choćby prowadzenie negocjacji, kontakt z klientem czy porozumiewanie się z międzynarodowym zespołem. Jeszcze w trakcie studiów dobra znajomość języka angielskiego przydaje się wtedy, gdy dana osoba chce kontynuować naukę za granicą.

Umiejętność przydatna nie tylko w pracy

Dzięki anglojęzycznym zajęciom posługiwanie się mową Szekspira szybko staje się naturalne. Zyskuje na tym przede wszystkim swoboda komunikacji. Język angielski to dzisiaj prawdziwa lingua franca, wykorzystywana w świecie polityki, biznesu, nauki i wielu innych dziedzin. Jednak służy on również do komunikacji w sytuacjach towarzyskich. Posługując się nim biegle, można zawierać znajomości na całym świecie. Daje to ogromną swobodę również podczas podróżowania. Same studia dają już szansę na pozyskanie wielu interesujących kontaktów, jako że często uczęszczają na nie osoby z innych krajów.

O czym należy pamiętać przy wyborze studiów po angielsku?

Przed zapisaniem się na kierunek w języku angielskim, warto upewnić się, że zajęcia są prowadzone przez osoby posiadające wykształcenie kierunkowe i językowe. Można także zasięgnąć opinii od dotychczasowych studentów lub osób, które ukończyły dany fakultet. Znaczenie ma również poziom uczelni, czyli jej ocena w rankingach.