Jak wykorzystać media społecznościowe do nauki angielskiego?

Korzystanie z mediów społecznościowych nie musi być stratą czasu. Przy zastosowaniu odpowiednich trików może to być dobra okazja do poprawy swoich zdolności językowych. Jak konto na Facebooku lub Instagramie przysłuży się do polepszenia znajomości angielskiego? Zapraszamy do poznania kilku sposobów na ćwiczenie zdolności językowych przy użyciu social mediów.

Zacznijmy od podstaw

Stosowanie mediów społecznościowych w celu poprawy zdolności językowych warto zacząć od zmiany języka naszego profilu. Można dokonać tego w ustawieniach. Od tej pory zarówno powiadomienia, jak i poszczególne funkcje będą wyświetlać się po angielsku. Dużym plusem jest to, że użytkownik może wybrać, jaka wersja angielskiego najbardziej mu odpowiada – brytyjska czy amerykańska. To dobra okazja do tego, aby poznawać i utrwalać słówka.

Motywacja do nauki

Media społecznościowe dają przysłowiowego kopa do działania – wystarczy dołączyć do grup osób uczących się języka. Jeżeli społeczność jest wystarczająco aktywna, to codziennie pojawiają się na niej nowe materiały językowe w różnej formie – tekstowej, graficznej czy wideo. To także miejsce na dzielenie się spostrzeżeniami dotyczącymi nie tylko samego języka, ale także sposobów na jego skuteczne przyswajanie. Jest to również przestrzeń do ogłaszania kursów, spotkań wielojęzycznych i innych wydarzeń związanych z nauką angielskiego. Tego rodzaju ogłoszenia dodają codziennej motywacji do polepszania swoich zdolności językowych.

Różne formy e-learningu

Szkoły językowe organizują w mediach społecznościowych rozmaite webinary – celem jest oczywiście zwiększenie liczby kursantów. Udział w tego rodzaju wydarzeniach jest często darmowy. Kolejny plus to łatwy dostęp, chociaż niektóre wydarzenia wymagają wcześniejszego zapisu. Spotkania online są prowadzone przez profesjonalistów. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne dla osób mieszkających w mniejszych miejscowościach. Uczestnicy otrzymują czasami darmowe materiały do nauki.

Śledzenie anglojęzycznych grup

Osoby znające angielski na poziomie zaawansowanym mogą zapisać się do grup anglojęzycznych – najlepiej wybrać takie, których tematyka jest związana z naszymi zainteresowaniami. Takie miejsca to doskonała szansa na naukę potocznego angielskiego, czyli języka w jego najbardziej żywej i aktualnej formie. To także okazja do nawiązania znajomości z native speakerami.