Czym różni się kurs maturalny od zwykłego kursu językowego?

Początek roku to doskonały moment na podjęcie decyzji o rozpoczęciu kursu językowego. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z językiem niewątpliwie najlepszym wyborem będzie zwykły kurs, który stopniowo będzie prowadził przez labirynty językowe. A co zrobić, jeśli termin matury zbliża się nieubłaganie? Czy zwykły kurs językowy będzie równie przydatny co kurs maturalny?
Kurs językowy pozwala swoim słuchaczom uczyć się języka od podstaw aż do poziomu zaawansowanego. Praca w niewielkich grupach uczniów pozwala w efektywny sposób opanować program nauczania dedykowany dla poszczególnych poziomów znajomości językowej. Zwykły kurs opiera się na zajęciach mających na celu pomoc uczniom w opanowaniu gramatyki, bogatego słownictwa, umiejętności prawidłowego wysławiania się oraz ogólnego obycia językowego. Odmianą zwykłego kursu jest kurs maturalny, który ukierunkowany jest na przygotowanie maturzystów do egzaminu dojrzałości. Tego typu zajęcia poza nauką gramatyki, ortografii i umiejętnością właściwego posługiwania się językiem angielskim, skupiają szczególną uwagę na wypracowaniu ze słuchaczami nawyku uważnego rozwiązywania arkuszu egzaminacyjnego.
Kurs oferuje swoim uczniom analizę przykładowych egzaminów maturalnych. Zadania z zakresu speakingu, listeningu czy writingu przygotowywane są z myślą o kluczu odpowiedzi, na podstawie którego maturzyści z łatwością uczą się zwracania uwagi na istotne szczegóły egzaminów.