Czy język hiszpański jest trudny do nauczenia?

Język hiszpański jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie. Przedstawiciele różnych narodów posługują się nim na co dzień w Europie i w obydwu Amerykach. Stąd też nikogo nie dziwi ciągle wzrastająca liczba osób uczących się tego języka. Jednak wiele z nich rozpoczynając naukę hiszpańskiego zadaje sobie pytanie: czy przyswojenie tego języka jest trudnym zadaniem

Ucz się z nami!

Hiszpański należy do grupy języków, których, według powszechnej opinii, można się szybko nauczyć. Rzeczywiście język ojczysty Cervantesa jest łatwy do opanowania. Ponieważ język hiszpański wywodzi się bezpośrednio z łaciny, znaleźć w nim można wiele słów, których polskie, francuskie lub angielskie odpowiedniki brzmią bardzo podobnie. Przystępując do nauki hiszpańskiego należy pamiętać, że poznanie obcego języka wymaga odpowiednich nakładów pracy i motywacji. Dlatego też pierwszą rzeczą, jaką należy uczynić jeszcze przed rozpoczęciem nauki, to znaleźć odpowiednie materiały i dobrego nauczyciela (https://www.kandk.edu.pl) , który będzie motywował do sukcesywnej pracy.

¿Hablas español?

Przyswojenie gramatyki hiszpańskiego i początkowe próby zrozumienia rodzimych użytkowników języka w codziennych sytuacjach, to zapewne najtrudniejsze elementy, którym uczeń będzie musiał stawić czoła. Nie są to jednak problemy, jakimi należy przesadnie zaprzątać sobie głowę rozpoczynając naukę tego języka. Warto pamiętać, że zgłębiając wiedzę gramatyczną uczymy się efektywnie posługiwać językiem. Z kolei oglądanie filmów w oryginale czy słuchanie hiszpańskojęzycznych audycji radiowych sprawi, że nie zaskoczy nas tempo mowy Hiszpanów.